Biokap

DLACZEGO BIOKAP?

Biokap to ponad 30 lat doświadczenie w tworzeniu unikalnych, roślinnych receptur farb i kosmetyków do pielęgnacji włosów. Biokap to zaawansowana technologia produkcji firmy Biosline.

W celu zapewnienia najwyższej jakości produktów BioKap, laboratorium Biosline zwraca szczególną uwagę na jakość surowców. Wszystkie składniki roślinne stosowane w końcowych produktach pochodzą z kontrolowanych upraw i były uprawiane w naturalny sposób. Zbiór odbywa się w okresie balsamicznym, tj. gdy stężenie substancji czynnej jest maksymalne.

Wszystkie produkty są poddawane testom na każdym etapie produkcji. Każdy produkt jest również testowany dermatologicznie.

PRZEWAGA NATURALNYCH SKŁADNIKÓW

BIOKAP to nie tylko perfekcyjne pokrycie siwych włosów trwałym kolorem, to przede wszystkim ochrona, pielęgnacja, odżywienie oraz bezpieczeństwo stosowania. W składzie farby znajdziemy przewagę naturalnych składników. Niewielka ilość składników jest pochodzenia syntetycznego i ogranicza się tylko do tych, których nie można pozyskać ze źródeł naturalnych/roślinnych. Dzięki bogatej zawartości składników roślinnych, farba BIOKAP działa jak maska odżywcza dla włosów i maksymalizuje ochronę skórę głowy przed podrażnieniem lub ewentualną reakcją alergiczną. Naturalne farby Biokap zostały stworzone z myślą „koloryzacja + ochrona”

Mówiąc o przewadze naturalnych składników, jasno wskazujemy, że farby BIOKAP nie są w pełni pozbawione substancji chemicznych, które stanowią niewielką ilość składu i bez których trwałe pokrycie siwych włosów nie byłoby możliwe. Nie zawierają natomiast związków tj. rezorcyna, amoniak, parabeny, silikony, SLS a seria Delicato dodatkowo nie zawiera parafenylenodiaminy (PPD) i pochodnych tego związku. Ponadto seria Nutricolor Delicato charakteryzuje się inną kombinacją barwników i nie ma w składzie substancji zapachowych. Na tym polega podstawowa różnica pomiędzy seriami.

BEZPIECZEŃSTWO

Wszystkie składniki zawarte w farbach BIOKAP spełniają standardy bezpieczeństwa ustanowione przez Unię Europejską. W farbach nie ma substancji , które nie są dopuszczone do stosowania przez UE. Status dopuszczenia poszczególnych substancji do użycia w kosmetykach jest stale monitorowany przez producenta.

SKUTECZNOŚĆ

Idea, która przyświecała przy tworzeniu farb BIOKAP polegała na tym, aby poprzez połączenie barwników do włosów z aktywnymi surowcami naturalnymi, uzyskać produkt zapewniający maksimum ochrony i dbałości o skórę głowy i włosy. Jedocześnie, chodziło o to, by stworzyć paletę wielu barw i zapewnić perfekcyjne pokrycie siwych włosów długotrwałym kolorem.

Nie udałoby się spełnić obu warunków bez współudziału składników naturalnych i syntetycznych. Jednakże związków syntetycznych procentowo jest znacznie mniej i ograniczają się tylko do tych, których nie można pozyskać ze źródeł naturalnych/roślinnych.

OCHRONA

Produkty BIOKAP zawierają bogaty wachlarz składników naturalnych. Kwasy lipidowe stosowane w farbach BIOKAP uwalniają kwasy owocowe na fragmentach skóry najbardziej narażonych na podrażnienia. Dodatkowo farby zawierają składniki roślinne, które są w stanie zachować warstwę lipidową na skórze. Właściwość ta daje silny efekt odżywczy na włosach.

W skład najbardziej aktywnych składników naturalnych wchodzą: kwasy owocowe, proteiny roślinne (sojowe, ryżowe, owsiane i pszenne), olejek arganowy oraz wyciąg z wierzby, który jest naturalnym filtrem UV. Szerszy opis tych składników znajduje się na dole strony.

POTWIERDZENIA MEDYCZNE

Wszystkie farby zostały przebadane klinicznie. Każdy kolor był testowany dermatologicznie na próbie kilkunastu ochotniczek. Wyniki tych badań są dostępne. Farby posiadają także pozytywną opinię Krajowego Konsultanta ds. Dermatologii w Polsce, który potwierdza właściwości farb związane z ich składem oraz stopniem ochrony skóry, pisząc, że „Ze względu na swój naturalny skład BIOKAP nie wywołuje podrażnień na skórze głowy oraz nie osłabia włosów.

Farby są dobrze tolerowane przez alergików oraz osoby z nadwrażliwością kontaktową na detergenty i barwniki. Ze względu na zawartość lipokwasów posiadają właściwości ochronne dla skóry i włosów oraz charakteryzują się dobrą tolerancją przez skórę głowy i włosy i dlatego powinny być polecane osobom o wrażliwej skórze oraz z problemami dermatologicznymi.”

PEŁNA INFORMACJA

Farby BIOKAP mieszczą się w ramach koncepcji „koloryzacja plus ochrona”. Ze względu na delikatny skład, ryzyko podrażnienia jest mniejsze, ale nie znika całkowicie. Należy pamiętać, że choć w bardzo niewielkich ilościach, farby zawierają związki syntetyczne. W niektórych przypadkach, przy bardzo wrażliwej skórze, mogą one powodować podrażnienia.

Dlatego zawsze należy pamiętać o przeprowadzeniu testu skórnego przed nałożeniem farby na całe włosy. Instrukcja znajduje się w opakowaniu. Organizm może także wykazać reakcję uczuleniową na roślinne składniki zawarte w BIOKAP. Jednak w zestawieniu z ryzykiem związanym z uczuleniem na barwniki, pozostaje to kwestią drugorzędną.

FARBY BIOKAP TO BOGACTWO NATURALNYCH SKŁADNIKÓW

LIOFILOWE KWASY OWOCOWE.

Kwasy lipidowe stosowane w farbach Biokap uwalniają kwasy owocowe tylko na fragmentach skóry najbardziej narażonych na podrażnienia spowodowane wysokim pH w trakcie nakładania. Dzięki działaniu polegającym na powolnym uwalnianiu, wnikają głęboko we włosy, działając przeciwuczuleniowo i ochronnie na skórę głowy, gwarantując w ten sposób skuteczną ochronę przed podrażnieniem i uczuleniem skóry. Uwalnianiem kwasów lipidowych sterują aktywatory enzymatyczne – lipazy, które naturalnie występują na skórze.

PROTEINY ROŚLINNE (ryżowe, sojowe, owsiane, pszenne).

Proteiny pszenne charakteryzują się właściwościami nawilżającymi i odżywiającymi, sojowe chronią włosy przed szkodliwymi wpływami środowiska, ryżowe nadają miękkości, a owies tworzy powłokę zmiękczającą i uelastyczniającą.

OLEJEK ARGANOWY BIO.

Argonia to roślina rosnąca na naszej planecie już od prawie 80 milionów lat. Dziś występuje niemalże tylko na południowo zachodnich terenach Maroka. Okres jej życia i wzrostu to prawie 200 lat. Znana głownie za sprawą swoich leczniczych oraz kosmetycznych właściwości. Cenna nie tylko z powodu rzadkości występowania, ale również z powodu dużych nakładów potrzebnych do wyprodukowania 1 L olejku. Olej arganowy jest najbogatszym we właściwości pielęgnacyjne olejem produkowanym obecnie na świecie. Aż 80% jego objętości stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe. Zawiera duże ilości Omega 6, fitosteroli oraz witaminy E. Olejek arganowy ma właściwości łagodzące oraz uelastyczniające. Witamina E oraz fitosterole pomagają w regeneracji naskórka i łagodzą objawy alergii. Posiadają właściwości antyzapalne i chroniące skórę. W efekcie nawilżają i wzmacniają włosy oraz pielęgnują skórę głowy.

WYCIĄG Z WIERZBY.

Farby BIOKAP Nutricolor zawierają kwas beta-alkoholowy, który pochodzi z wierzby i jest kwasem salicylowym pełniącym wiele zróżnicowanych, ważnych funkcji kosmetycznych. Chroni włókna włosów przed utlenieniem wywoływanym przez promieniowanie UV, gwarantując długotrwały efekt koloryzacji. Ponadto, zabezpiecza wiązania proteinowe między aminokwasami keratyny sprawiając, że włosy stają się mocne, natomiast końcówki zabezpieczone przed rozdwajaniem. Efekt końcowy jest wyjątkowo zadowalający: miękkie, lśniące i mocne włosy.

POZNAJ OPINIE KLIENTEK

Od dłuższego czasu korzystam tylko z farb firmy Biokap. Są bardzo delikatne, a przy tym świetnie kryjące. A największym atutem jest krótki czas farbowania.

Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Farba jest świetna – kolor jest identyczny z opakowaniem, nie ma żadnych przekłamań; do tego jest bardzo trwała. Tak jak zapewnia producent, praktycznie nie pachnie. Bardzo podoba mi się także to, że w zestawie mamy i lepsze rękawiczki, jak i pelerynkę do okrycia ramion, a także bardzo fajny szampon w odżywce oraz krem do zabezpieczenia skóry. Dodam również, że farba jest bardzo wydajna.

Bardzo dobra, delikatna farba, nie niszczy włosów – wręcz przeciwnie – pielęgnuje. Bardzo dobrze pokrywa siwe włosy. Kolor jest brązowo – kasztanowy. Polecam posiadaczkom zniszczonych farbami drogerejnymi włosów.

Produkt godny polecenia. To już moja farba na zawsze.Czuję się jakbym wyszła od fryzjera.

Jestem zadowolona z efektu farbowania, łatwo można zrobić to w domu nawet jak nie robiłam tego wcześniej.

Farba ładnie pachnie, nie czuć standardowego zapachu farby. Jestem pozytywnie zaskoczona.

Idealnie pokrywa siwe włosy, skóra nie jest podrażniona, kolor długo się utrzymuje.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

BIOKAP to nie tylko perfekcyjne pokrycie siwych włosów trwałym kolorem to przede wszystkim ochrona, pielęgnacja, odżywienie oraz bezpieczeństwo stosowania. W składzie farby znajdziemy przewagę naturalnych składników. Niewielka ilość składników jest pochodzenia syntetycznego i ogranicza się tylko do tych, których nie można pozyskać ze źródeł naturalnych/roślinnych. Dzięki bogatej zawartości składników roślinnych, farba BIOKAP działa jak maska odżywcza dla włosów i maksymalizuje ochronę skórę głowy przed podrażnieniem lub ewentualną reakcją alergiczną. Farby Biokap zostały stworzone z myślą „Koloryzacja + ochrona

Biokap to w sumie 40 kolorów w 4 liniach: Nutricolor, Nutricolor Delicato, Nutricolor Delicato+ i NOWOŚĆ Nutricolor Delicato Rapid. Wszystkie farby gwarantują doskonały kolor, a ich podział wynika z ewentualnej wrażliwości skóry na farbowanie. Osoby, które nie mają problemów alergicznych mogą swobodnie wybierać spośród wszystkich farb. Osoby wrażliwsze powinny sięgnąć po serię Nutricolor Delicato. Farby te nie zawierają parafenylenodiaminy oraz posiadają inną kombinację barwników. Ta farba jest idealna dla osób wyjątkowo wrażliwych oraz uczulonych na parafenylenodiaminę. Osoby, które nie są uczulone na tę substancję, ale wykazują reakcję alergiczną na inne typu Nikiel bądź Rezorcyna, mogą bez przeszkód zastosować farbę z serii Nutricolor. Nutricolor Delicato+ to farby przeznaczone dla szczególnie wrażliwych z tego względu paleta zawiera tylko 4 odcienie dla zachowania jak największego bezpieczeństwa farbowania osób szczególnie wrażliwych. Natomiast Nutricolor Delicato Rapid to farba stworzona z myślą o kobietach, które nie mają czasu na tradycyjną długą koloryzację. Farba Rapid sprawia, że włosy są pokryte pięknym, trwałym kolorem już w 10 min. Produkt nie zawiera tak samo jak Nutricolor Delicato amoniaku, rezorcyny, parabenów, niklu a także parafenylenodiaminy.

Biokap to farba stworzona z myślą o osobach z wrażliwą skórą głowy, alergików, a także kobiet, które cenią sobie naturalne rozwiązania. Farby Biokap w swoim składzie zawierają przewagę naturalnych składników, polecane są przez lekarzy dermatologów. Jednak trzeba pamiętać, że każdy z nas jest inny i jego skóra może być wrażliwa nawet na substancje naturalne. Dlatego przed każdym użyciem zalecamy przeprowadzenie testu skórnego aby wykluczyć jakiekolwiek niepożądane reakcje.

Możesz mieszać odcienie farb z 3 serii: Nutricolor, Nutricolor Delicato i Nutricolor Delicato Rapid. Natomiast farby z serii Nutricolor Delicato+ NIE MOGĄ BYĆ MIESZANE Z INNYMI FARBAMI, KOLORAMI ANI TEŻ NIE MOŻNA ICH ŁĄCZYĆ MIĘDZY SOBĄ.

Farbowanie nie jest wskazane szczególnie w 2 przypadkach. Kiedy występuje reakcja alergiczna na którykolwiek składnik farb (zawsze przeprowadź test skórny przed nałożeniem farby na całe włosy) lub w przypadku podrażnionej skóry głowy (otarcia, rany, wysypka). Nie zaleca się używania farb do włosów dla osób poniżej 16 roku życia.

Składniki farb Biokap zostały dobrane w taki sposób aby zapewnić jak największą tolerancję skóry. Ciąża jest jednak dla Kobiety szczególnym okresem, w którym organizm może reagować inaczej niż dotychczas. Skóra może być bardziej wrażliwa i mogą występować reakcje alergiczne na składniki, które do tej pory były neutralne. Warto skonsultować chęć farbowania włosów ze swoim lekarzem prowadzącym, także jeśli chodzi o czas karmienia. Samo farbowanie nie ma wpływu na przebieg ciąży, jedynie reakcje alergiczne.