Jak odbudować zniszczone włosy? Jest na nie ratunek!

Zniszczone włosy? To problem, z którym boryka się znaczna część naszego społeczeństwa! Badania pokazują, że nawet 85% z nas nie jest zadowolone z wyglądu i kondycji swoich włosów. Czas to zmienić!

Zdajemy sobie sprawę, że włosy są istotnym elementem naszej urody. Regularnie korzystamy z usług fryzjera, a codziennym zabiegom pielęgnacyjnym i stylizacyjnym poświęcamy sporo czasu. Skąd więc nasze niezadowolenie z wyglądu i kondycji włosów? Powodów może być całkiem sporo – poczynając od różnego rodzaju schorzeń mających negatywny wpływ na naszą fryzurę, przez źle zbilansowaną dietę, po niewłaściwie dobrane kosmetyki. W zdecydowanej większości przypadków naprawa włosów jest możliwa! Sprawdź, co możesz zrobić dla swojej fryzury!

Zniszczone włosy, czyli…  jakie?

Co kryje się pod hasłem zniszczone włosy? Określając swoje włosy jako zniszczone, najczęściej mamy na myśli włosy matowe i puszące się, łamliwe i z rozdwojonymi końcówkami. Z jakimi kłopotami wpływającymi negatywnie na wygląd naszych włosów borykamy się najczęściej? Do najpopularniejszych problemów należą: łupież i przetłuszczająca się skóra głowy oraz przesuszone końcówki i przerzedzenie fryzury będące efektem nadmiernego wypadania włosów.

Przyczyny problemów z włosami:

 • Stres i przemęczenie – szybkie tempo życia, nadmiar codziennych obowiązków domowych i zawodowych
 • Nieodpowiednia dieta – uboga w składniki odżywcze, niepokrywająca zapotrzebowania na witaminy i minerały (negatywny wpływ na kondycję włosów mają szczególnie niedobory: żelaza, biotyny, witaminy A i witaminy z grupy B oraz kwasu foliowego)
 • Choroby autoimmunologiczne (np. toczeń rumieniowaty), zmiany hormonalne i choroby tarczycy (w szczególności niedoczynność tarczycy i choroba Hashimoto)
 • Choroby skóry i choroby skóry głowy, przede wszystkim: atopowe zapalenie skóry (AZS) i łuszczyca oraz grzybica, łojotokowe zapalenie skóry i łupież
 • Zażywanie niektórych leków – wypadanie włosów może być efektem ubocznym m.in. stosowania wybranych antydepresantów
 • Nieodpowiednia pielęgnacja oraz stosowanie źle dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych / niestosowanie preparatów odżywczych.

Naprawianie zniszczonych włosów – od czego zacząć?

Naprawianie zniszczonych włosów zacznij od jak najdokładniejszego zdiagnozowania przyczyny lub przyczyn swoich problemów. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i chcesz mieć pewność, że dobrze rozpoznajesz specyficzne trudności, z którymi się borykasz – nie wahaj się skorzystać z pomocy trychologa.

Zadbałaś/eś o higienę życia codziennego? Twoja dieta jest dobrze zbilansowana, a ewentualne choroby przewlekłe skutecznie leczone? Czas przyjrzeć się kwestii pielęgnacji włosów oraz kosmetykom, po które sięgasz w ramach codziennych zabiegów!

Odbudowa włosów – zmień podejście do kosmetyków!

Co trzeci Polak / Polka przyznaje, że na co dzień używa wyłącznie szamponu, a jedynie 30% z nas regularnie sięga pod odżywki. Dodatkowo kobiety dość często stosują suche szampony i obciążające włosy produkty do stylizacji. Z kolei mężczyźni chętnie wybierają preparaty typu 2w1 lub 3w1 (przeznaczone do mycia ciała i włosów lub ciała, twarzy i włosów). Ponadto tylko 5% z nas wnikliwie analizuje etykiety kosmetyków do włosów!

Naszą zmorą są również błędy popełniane podczas zabiegów pielęgnacyjnych, m.in. intensywne wycieranie włosów po myciu (zamiast oklepywania), suszenie włosów gorącym strumieniem powietrza (zamiast suszenia zimnym powietrzem) oraz aplikowanie kosmetyków do włosów bezpośrednio na skórę głowy.

Skuteczna odbudowa włosów wymaga świadomego podejścia do pielęgnacji oraz wybierania wysokiej jakości preparatów do mycia i odżywiania włosów. Kosmetyki powinny być optymalnie dopasowane do indywidualnych potrzeb, rodzaju i kondycji włosów. Idealnym rozwiązaniem jest sięganie po naturalne preparaty do mycia i odżywiania – najlepiej z tej samej serii, aby kosmetyki wzajemnie utrwalały i wzmacniały swoje działanie.

Odżywki BioKap – jak pomagają w naprawianiu zniszczonych włosów?

BioKap to marka dermo-kosmetyków do koloryzacji i pielęgnacji włosów, która stawia na moc płynącą z naturalnych składników! Odżywki BioKap nie zawierają szkodliwych parabenów, emulgatorów PEG, SLS, SLES oraz niklu i innych substancji drażniących. Preparaty odżywcze BioKap pozwalają bezpiecznie i skutecznie regenerować zniszczone włosy oraz zapewniać im ochronę przed uszkodzeniami.

Marka BioKap stawia przed swoimi produktami z tej kategorii konkretne zadania:

 • Wzmacnianie włosów zniszczonych i osłabionych (z różnych przyczyn!) – Odżywka Odbudowująca BioKap
 • Nawilżanie włosów suchych – Odżywka Głęboko Nawilżająca BioKap
 • Nadanie blasku włosom matowym – Odżywka Regeneracyjno Odbudowująca BioKap
 • Dodawanie sprężystości włosom zmęczonym – Odżywka Odbudowująca lub Odżywka Regeneracyjno Odbudowująca BioKap
 • Chronienie włosów łamliwych – Odżywka Odbudowująca lub Odżywka Regeneracyjno Odbudowująca BioKap
 • Przywracanie równowagi włosom obciążonym łupieżem i nadmiarem sebum – Lotion Przywracający Równowagę Przeciw Łupieżowi i Nadmiarowi Sebum BioKap
 • Odbudowywanie włosów farbowanych – Odżywka Odbudowująca BioKap.

Pamiętaj, że zdrowe włosy to włosy solidnie odżywione! W ramach codziennych zabiegów pielęgnacyjnym sięgaj po odżywki, które idealnie wpisują się w potrzeby Twoich włosów!

Zobacz nasze inne wpisy: