Najzdrowsze farby do włosów – nasze top 3!

Pielęgnacja i koloryzacja włosów jeszcze nigdy nie była tak prosta, choć wybór preparatów może przytłaczać! Coraz częściej sięgamy po naturalne kosmetyki. I dobrze! To najzdrowsze rozwiązanie dla naszych włosów.

U podstaw wszelkich działań marki Biokap leży harmonijna współpraca nauki z naturą. Na czym ona polega? Opracowując receptury farb do koloryzacji włosów zależało nam na stworzeniu preparatów, z których bezpiecznie mogliby korzystać wszyscy, w tym osoby z delikatnymi i kruchymi włosami oraz wrażliwą skórą głowy. Ze składu naturalnych farb do włosów wyeliminowaliśmy chemiczne składniki, a aktywną moc działania powierzyliśmy ekstraktom roślinnym.

Co z tego wyszło? Trzy doskonałej jakości linie naturalnych i zdrowych farb do włosów! Poznaj Nutricolor, Nutricolor Delicato i Nutricolor Delicato+.

Nutricolor

Nutricolor to 22 perfekcyjnie nasycone i trwałe kolory, które możesz uzyskać w maksymalnie bezpieczny dla swoich włosów i skóry głowy sposób. Siwe włosy? Dla farb Nutricolor to nie problem – preparaty koloryzujące pokrywają 100% siwych włosów.

Roślinna formuła farb z tej serii to do 92% naturalnych składników, wśród których znajdziesz między innymi bogactwo odżywczych i nawilżających protein sojowych, pszennych, owsianych i ryżowych, a także opatentowany przez Biokap kompleks Lactosafe z kwasów owocowych, odpowiedzialnych za kolor. Ponadto w składzie farby znajduje się ochronno-regenerujący kompleks TRICOREPAIR z białkiem ryżowym i wyciągiem z wierzby oraz działający przeciwzapalnie i łagodząco olejek arganowy.

Czego w farbach Nutricolor nie znajdziesz? Ze składu preparatów wyeliminowaliśmy amoniak, rezorcyny i parabeny, a także nikiel, alkohol i silikony.

Farba numer 1 biokap nutricolor

Nutricolor Delicato

Nutricolor Delicato to jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa podczas farbowania i kwintesencja delikatnej i skutecznej koloryzacji. W tej serii masz do wyboru 14 pięknych kolorów, które z powodzeniem możesz zastosować do pokrycia siwych włosów.

W farbach Nutricolor Delicato naturalne składniki stanowią do 92% zawartości preparatu. Naszym specjalistom udało się usunąć ze składu farb PPD, dzięki czemu ryzyko podrażnień podczas koloryzacji zostało ograniczone niemal do zera.

Kluczową rolę w składzie farb Nutricolor Delicato pełni kompleksie Lactosafe (wyodrębniony z kwasów owocowych) oraz formuła TRICOREPAIR (między innymi z wyciągiem z wierzby, który jest naturalnym filtrem UV dla Twoich włosów).

Farba numer 2 Nutricolor Delicato

Nutricolor Delicato+

Produkty Nutricolor Delicato+ to wyjątkowe farby do włosów, dostępne w czterech odcieniach blondu. Preparaty z tej serii są bezkonkurencyjne w kontekście bezpieczeństwa stosowania i mogą być używane nawet przez osoby z bardzo wrażliwą skórą głowy oraz włosami wymagającymi specjalnego traktowania.

Ze składu tych najdelikatniejszych farb do włosów Biokap udało nam się wyeliminować wszystkie potencjalnie drażniące składniki chemiczne, których nie znajdziesz też w farbach Nutricolor i Nutricolor Delicato, a dodatkowo również fenylenodiaminy.

Farba numer 3 Nutricolor Delicato+

Farby Biokap to farby apteczne! Zapytaj o nie farmaceutę w swojej aptece lub skorzystaj z naszego sklepu online .

Zobacz nasze inne wpisy:

Jak sprawdzić porowatość włosów?

Kluczem do efektywnej pielęgnacji włosów jest precyzyjne dobieranie zabiegów i preparatów do ich rodzaju. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć analizę potrzeb swoich włosów – zacznij od określenia stopnia porowatości.

ZOBACZ WIĘCEJ