O nas

Lab Pharma to zespół specjalistów działających na rynku kosmetycznym. Od 2010 roku celem firmy jest skoncentrowanie się na oferowaniu produktów najwyższej jakości, które powstały w oparciu o naturalne komponenty roślinne. Dlatego wprowadziliśmy na polski rynek markę słynącą z produktów wykorzystujących naturalną moc natury – to marka Biokap włoskiej firmy BiosLine.

LabPharma jest wyłącznym dystrybutorem marki Biokap. Produkty Biokap zdobyły uznanie tysięcy Klientek w Polsce, dzięki temu farby Biokap są liderem sprzedaży aptecznej. Po prostu te farby działają dokładnie tak jak mówi o nich producent. W naszej ofercie znajduje się pełna paleta marki – to kompleksowe podejście do pielęgnacji zarówno przed, jak i po koloryzacji włosów.

APTEKI

Obecność farb Biokap w aptekach nie jest przypadkowa. To miejsce w którym szukamy sprawdzonych, bezpiecznych i skutecznych produktów – takie właśnie są farby Biokap. Jeśli więc szukasz jak najbardziej naturalnej farby po prostu pytaj o Biokap w aptekach.

INFORMACJE DLA FARMACEUTÓW

Kosmetyki BIOKAP Nutricolor należą do grupy dermo-kosmetyków i, obok funkcji koloryzowania włosów, przede wszystkim wyróżniają się następującymi właściwościami:

Ze względu na powyższe farby pielegnacyjne BIOKAP Nutricolor nie mogą być uznane za kosmetyk upiekszający czy perfumujący i mogą stanowić przedmiot obrotu w aptekach w świetle obowiązującego prawa farmaceutycznego.

BADANIA KLINICZNE

Farby BIOKAP Nutricolor zostały przebadane klinicznie na Uniwersytecie w Padwie na Wydziale Medycyny i Chirurgii, Departament Medycyny Wewnetrzenej i Terapii Medycznej Zakład Farmakologii i Toksykologii Komórkowej i Molekularnej pod kierownictwem Prof. Plinio Richelmi. Każdy produkt został poddany próbie na 20 ochotniczkach a wyniki rzetelnie opisane w teście podrażnienia skóry – ocena ewentualnej intensywności podrażnienia produktu kosmetycznego wg. klasyfikacji zmodyfikowanego testu Draize’a.

U żadnego z 20 podmiotów poddanych próbie nie zostały wykryte wartości rumienia i obrzęku o jakimkolwiek statystycznym znaczeniu. Nie wykryto także wskaźników średniego podrażnienia (IIM), które doprowadziłyby do klasyfikacji produktu jako podrażniającego. Wyniki testów są dostępne do wglądu na życzenie.

OPINIA KRAJOWEGO KONSULTANTA ds. DERMATOLOGII

BIOKAP Nutricolor posiada dwie pozytywne opinie Krajowego Konsultanta ds. Dermatologii, który poddał produkty testom w Klinice Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Opinia stwierdza, iż farby BIOKAP są dobrze tolerowane przez alergików a szczególnie przez osoby z nadwrażliwością kontaktową na detergenty i barwniki.

BIOKAP ze względu na dużą zawartość lipokwasów posiada właściwości ochronne dla skóry i włosów oraz charakteryzuje się dobrą tolerancją przez skórę i włosy i dlatego powinien być polecany osobom o wrażliwej skórze oraz z problemami dermatologicznymi. Ze względu na delikatny skład BIOKAP Nutricolor nie wywołuje podrażnień na skórze głowy oraz nie osłabia włosów.

PRAWO FARMACEUTYCZNE

Z perspektywy Prawa Farmaceutycznego BIOKAP Nutricolor można sprzedawać w aptekach na tych samych zasadach, na których sprzedawane są inne kosmetyki tj. kremy, podkłady, szampony, olejki, kosmetyki do makijażu i demakijażu przeznaczone dla skóry wrażliwej itp. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości bądź pytania dotyczące tej kwestii prosimy o kontakt z nami

Niewiele farb można zakupić w aptece. Zazwyczaj mają bowiem one znaczenie głównie upiększające, a nie lecznicze czy ochronne. Apteczne farby do włosów BIOKAP należą do farb, które nie tylko koloryzują włosy, ale również dbają o skórę głowy, dlatego dostępne są wyłącznie w aptekach – stacjonarnych, jak również internetowych. Nasze farby są szczególnie polecane osobom, które posiadają wrażliwą skórę. Nie wywołują bowiem uczuleń ani podrażnień. Jest to doskonały wybór dla osób, których skóra nie akceptuje standardowych środków koloryzujących. Farby do włosów z apteki są wyjątkowo delikatne, powstały z myślą o kobietach i mężczyznach, którzy mają szczególne wymagania.

Problemy dermatologiczne skóry głowy mogą być wyjątkowo uciążliwe. Koloryzacja włosów w takim przypadku absolutnie nie może się odbyć przy pomocy typowych farb, dostępnych w drogeriach. Takie działanie może bowiem prowadzić do zaognienia miejsc chorobowych. Nie oznacza to jednak, że koloryzacja jest niemożliwa – farby BIOKAP to alternatywa, którą warto wybrać, by cieszyć się pięknym wyglądem oraz zdrowiem jednocześnie.

Zapraszamy do współpracy!
biuro@labpharma.pl